Scandinavian Grey Round LED Ceiling Light
Illuminate your space with the Scandinavian Grey Round LED Ceiling Light, a perfect blend of sleek design and functionality. This ceiling light features a sophisticated round shape in a versatile grey finish, inspired by minimalist Scandinavian aesthetics. The energy-efficient LED technology ensures bright, even illumination while keeping energy consumption low.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/45/60cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Color: | Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Applicable space: | 10-20㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $152.99
-65%$152.99
$53.55









Description
Illuminate your space with the Scandinavian Grey Round LED Ceiling Light, a perfect blend of sleek design and functionality. This ceiling light features a sophisticated round shape in a versatile grey finish, inspired by minimalist Scandinavian aesthetics. The energy-efficient LED technology ensures bright, even illumination while keeping energy consumption low.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/45/60cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Color: | Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Applicable space: | 10-20㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























