Nordic Geometry LED Acrylic Ceiling Light
Add a modern touch to your home with the Nordic Geometry LED Acrylic Ceiling Light, a striking combination of contemporary design and functionality. This ceiling light features a unique geometric shape crafted from premium acrylic, providing soft, diffused lighting that creates a warm and inviting atmosphere.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H9cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic, Iron |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Illumination area: | 10㎡ -15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $119.99
-65%$119.99
$42.00









Description
Add a modern touch to your home with the Nordic Geometry LED Acrylic Ceiling Light, a striking combination of contemporary design and functionality. This ceiling light features a unique geometric shape crafted from premium acrylic, providing soft, diffused lighting that creates a warm and inviting atmosphere.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D40/50cm |
|---|---|
| Height | H9cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Acrylic, Iron |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Illumination area: | 10㎡ -15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























