Nordic Creative Round LED Bedroom Ceiling Light
Feature
Featuring a sleek and modern design, this ceiling light provides bright and energy-efficient lighting. With its round shape, it creates a soft and ambient glow, perfect for creating a cozy atmosphere in your bedroom.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 30/35/40W |
| Lumens (lm): | 2400/2800/3200 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 40/50/60 |
| Height (cm): | 10 |
| Net weight (kg): | 0.8/0.9/1.1 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $151.99
-65%$151.99
$53.20



















Description
Feature
Featuring a sleek and modern design, this ceiling light provides bright and energy-efficient lighting. With its round shape, it creates a soft and ambient glow, perfect for creating a cozy atmosphere in your bedroom.
Specifications
Size

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 30/35/40W |
| Lumens (lm): | 2400/2800/3200 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 40/50/60 |
| Height (cm): | 10 |
| Net weight (kg): | 0.8/0.9/1.1 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
























