Nordic Creative Metal Pumpkin Ceiling Light
Feature
Introducing our Nordic Creative Metal Pumpkin Ceiling Light – a unique blend of artistic design and modern functionality. Crafted with precision, this ceiling light features a creative metal pumpkin-inspired design that adds a touch of Nordic charm to any space. Elevate your decor with the sleek lines and contemporary aesthetic of this statement piece.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more

| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal, PVC |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Kelvin Range: | Three-color Changing Light |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.9in(15cm)/6.3in(16cm) |
| Body Width - Diameter: | 9.1in(23cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm)/23.6in(60cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $186.99
-65%$186.99
$65.45












Description
Feature
Introducing our Nordic Creative Metal Pumpkin Ceiling Light – a unique blend of artistic design and modern functionality. Crafted with precision, this ceiling light features a creative metal pumpkin-inspired design that adds a touch of Nordic charm to any space. Elevate your decor with the sleek lines and contemporary aesthetic of this statement piece.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more

| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal, PVC |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Kelvin Range: | Three-color Changing Light |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.9in(15cm)/6.3in(16cm) |
| Body Width - Diameter: | 9.1in(23cm)/15.7in(40cm)/19.7in(50cm)/23.6in(60cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|

























