Natural Handmade Rattan Pendant Light
Illuminate your space with organic charm using our Natural Handmade Rattan Pendant Light. Handcrafted from rattan, this pendant light exudes rustic elegance, adding a warm and inviting ambiance to any room. Its natural finish and intricate weaving showcase the beauty of artisan craftsmanship.
Specifications
Size

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Wood |
| Product Material: | Rattan |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
$155.05
Original: $442.99
-65%Natural Handmade Rattan Pendant Light—
$442.99
$155.05





Description
Illuminate your space with organic charm using our Natural Handmade Rattan Pendant Light. Handcrafted from rattan, this pendant light exudes rustic elegance, adding a warm and inviting ambiance to any room. Its natural finish and intricate weaving showcase the beauty of artisan craftsmanship.
Specifications
Size

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Wood |
| Product Material: | Rattan |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























