Modern LED Rotation Mini Wall Light
Illuminate your space with the Modern LED Rotation Mini Wall Light, a versatile and contemporary lighting solution designed to fit any modern decor. This sleek wall light features a compact, rotating design that allows you to direct light exactly where it's needed, providing customizable illumination for any room.
360° rotation function
You can create different lighting moods in the room and use the wall light either as a spotlight or an indirect light source.

NO DRILLING, NO CABLES, SUPER EASY TO INSTALL
The LED wall light can be installed without the use of tools and is incredibly quick: simply stick it on, press it firmly, wait, done!

Specifications
Dimensions

| Diameter | D7.6cm |
|---|---|
| Height | D4.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Plastic |
| Color: | Black/White/Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Max Wattage: | 5W |
| Lumens(lm): | 400 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallwy,Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00














Description
Illuminate your space with the Modern LED Rotation Mini Wall Light, a versatile and contemporary lighting solution designed to fit any modern decor. This sleek wall light features a compact, rotating design that allows you to direct light exactly where it's needed, providing customizable illumination for any room.
360° rotation function
You can create different lighting moods in the room and use the wall light either as a spotlight or an indirect light source.

NO DRILLING, NO CABLES, SUPER EASY TO INSTALL
The LED wall light can be installed without the use of tools and is incredibly quick: simply stick it on, press it firmly, wait, done!

Specifications
Dimensions

| Diameter | D7.6cm |
|---|---|
| Height | D4.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Plastic |
| Color: | Black/White/Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Max Wattage: | 5W |
| Lumens(lm): | 400 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallwy,Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























