Modern Double Head Long Copper Wall Light
Introducing our Modern Double Head Long Copper Wall Light, a sleek and versatile lighting solution designed to elevate your home decor. Crafted with contemporary flair, this wall light features a long copper frame with two adjustable lamp heads, offering customizable lighting options for any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D4.3in(11cm) |
|---|---|
| Height | H33.9in(86cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1+G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|










Description
Introducing our Modern Double Head Long Copper Wall Light, a sleek and versatile lighting solution designed to elevate your home decor. Crafted with contemporary flair, this wall light features a long copper frame with two adjustable lamp heads, offering customizable lighting options for any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D4.3in(11cm) |
|---|---|
| Height | H33.9in(86cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1+G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























