Creative 3D Cat Claw White Pendant Ceiling Light
Feature
Unleash creativity with our Creative 3D Cat Claw White Pendant Ceiling Light. This unique lighting fixture combines whimsy and modern design, featuring a captivating 3D cat claw shape in a clean white finish.
Specifications
Size
| Diameter | 53cm |
|---|---|
| Height | 15cm |
| Diameter | 53cm |
|---|---|
| Height | 150cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + PE |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $255.99
-65%$255.99
$89.60










Description
Feature
Unleash creativity with our Creative 3D Cat Claw White Pendant Ceiling Light. This unique lighting fixture combines whimsy and modern design, featuring a captivating 3D cat claw shape in a clean white finish.
Specifications
Size
| Diameter | 53cm |
|---|---|
| Height | 15cm |
| Diameter | 53cm |
|---|---|
| Height | 150cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + PE |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























