Brass Cap Gold Semi Flush Mount Ceiling Light
Feature
Illuminate your space with sophistication using our Brass Cap Gold Semi Flush Mount Ceiling Light. Crafted with elegance in mind, this fixture features a stunning brass cap and gold finish, adding a touch of luxury to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13"(33cm) |
|---|---|
| Height | H6.3"(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Brass / Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Included: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $203.99
-65%$203.99
$71.40









Description
Feature
Illuminate your space with sophistication using our Brass Cap Gold Semi Flush Mount Ceiling Light. Crafted with elegance in mind, this fixture features a stunning brass cap and gold finish, adding a touch of luxury to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13"(33cm) |
|---|---|
| Height | H6.3"(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Brass / Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Included: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|

























